Na jednej besede v prešovskej knižnici mi položila moderátorka otázku, či sa považujem za spisovateľku alebo autorku. Chcela tým naznačiť, že som možno iný typ spisovateľky, než je všeobecne zažité. Že moje romány nie sú sladké, špikované romantickými trblietkami a prekomplikovanou štylistikou. Sú skôr žurnalisticky konkrétne, idúce k podstate.
Ohlasy na moju románovú tvorbu sú vynikajúce, a to konštatujem pri všetkej skromnosti. Aj preto, lebo píšem o tom, čo poznám, čo som prežila, zažila, alebo čo som si v rámci svojej práce novinára či mediátora, konzultanta alebo kouča sama vypočula. To dáva mojim knihám punc autentickosti, a to je dôvod, prečo sa tak veľa čitateľov v mojich knihách nachádza.
Slovensko, krátko po nežnej revolúcii, v období politického divokého západu. Mladá novinárka odhaľuje pozadie brutálnej vraždy študentky práva. Aby našla, čo hľadá, prichádza na miesta, ktoré sa so zločinom spájajú, a za ľuďmi, ktorí boli súčasťou života obete. Aj za tými, ktorí mali byť za zločin zodpovední. Čím hlbšie do prípadu preniká, tým viac sa uisťuje v tom, že nič nie je také, aké sa zdalo.
Všetky ženy túžia po láske. Ale aj po obdive a uznaní. A všetky ženy si lásku, obdiv a uznanie zaslúžia. Bez ohľadu na ich vek či hmotnosť. Svoje o tom vedia aj hlavné hrdinky príbehu o hľadaní cesty k mužom a ich srdciam. Jedna je ešte veľmi mladá a druhá je zas vo veku, kedy už mnohí na lásku neveria. Napriek viacerým rozdielom sa obe zblížia a spoločne nájdu, čo hľadajú. Nájdu svoju pravdu o sebe a o živote navôkol. A ukážu vám, že krása nemá presné parametre. Pretože krása je v oku toho, kto sa pozerá.
Psychologička a terapeutka Tamara Koch vám porozpráva, ako pomáha iným zvládnuť ich srdcové eskapády. Jej prístupy sú nekonvenčné, postoje prekvapujúce, rady a postrehy vtipné. Zároveň však rieši vlastný komplikovaný ľúbostný trojuholník. Zdá sa, že niekedy je ľahšie radiť iným ako sebe.
Príbehy v románe sú inšpirované skutočnými udalosťami a neexistuje človek, ktorý by sa v niektorom z osudov klientov Tamary Koch nenašiel. Možno aj vy nájdete odpoveď na problém, s ktorým si neviete dať rady a získate ten vzácny pocit, že v tom nie ste sami
Zdravo motivačný román o rodičoch, deťoch a večnom spojení medzi nimi, ktoré nikdy nevyprchá, nadväzuje na predchádzajúci, mimoriadne úspešný román Návod na obsluhu lásky.
Aj tentoraz autorka predstavuje príbehy slovenských rodín, ktorým na malý moment do života vstupuje psychologička Tamara Koch, aby im ukázala, aký dôležitý je v živote nadhľad, ktorý prináša viac osohu ako hádky, humor, ktorý ponúka viac šancí na úspech ako zlosť. Aj ona však musí pripustiť, že niekedy je to ťažké, lebo osudu sa prikázať nedá, a v konečnom dôsledku sme všetci len ľudia... Hoci sa Tamarin osobný život veľmi zdramatizuje, v prípade svojich klientov zostáva naďalej vecná, mierne sarkastická, no vždy pripravená pomôcť, a to aj za cenu, že sa niekomu jej rady nebudú páčiť. Rady by totiž mali človeku otvoriť oči... a srdce.
Ak túžite po naplnenom živote, mali by ste zvládať všetky vzťahové nástrahy, nielen konfliktné situácie.
V románe Návod na obsluhu šéfa vám psychologička a terapeutka Tamara Koch predstaví niekoľko prípadov zo svojej praxe, v ktorých sa muži i ženy dopúšťali osudových omylov a tým si úspešne hádzali polená pod nohy. Tí, ktorí jej radám načúvali, našli spôsob, ako sa dostať z problémov. No vy sa môžete poučiť aj z príbehov, kde si ľudia postavili hlavu a išli si svojou cestou-necestou. Viac vám povie aj o svojom živote, ktorý napriek tomu, že začal mať kontúry bežnej reality, z nej opäť spoľahlivo vybočil.
Román o láske slovenskej ženy, v ktorom sa presvedčíte, že skomplikovať si život je veľmi jednoduché. Odsudzovať ju však rozhodne netreba. Pretože čo sa stalo jej, pokojne sa môže stať aj vám. Už cez najbližšiu dovolenku. Sofia je žena ako mnohé iné. Má manžela, dve dospelé deti, no šťastná nie je. Žije stereotypne, bez lásky, bez dobrodružstva, bez sily čokoľvek zmeniť vo svojom živote. Čo však nedokáže zmeniť ona, zariadi osud. Ocitne sa v Tunisku, keď tam dôjde k teroristickému útoku. Táto udalosť spustí lavínu diania a jej dovtedajšia existencia sa otrasie v základoch.
Anna Jakubovie je žena v zrelom veku. Je nielen nebezpečne príťažlivá, ale aj nebezpečne úspešná. Kde príde, nezostane kameň na kameni. Mužov využíva, ženy podceňuje, úspech povyšuje na najvyššiu životnú métu. Príde však deň, keď si bude musieť, proti svojej vôli, vypočuť drsné slová psychoterapeuta: „Máte problém a ak ho chcete vyriešiť, potrebujete sa vrátiť do svojich minulých životov.“ Tým dňom sa začína jej najväčšie dobrodružstvo. Pretože každý z regresov jej prinesie nové poznanie o ľuďoch, ktorým ublížila, o ľuďoch, ktorí ublížili jej, o láske, z ktorej si spravila biznis, a o rodine, ktorú zaprela.
Prierez tým najzaujímavejším, čo sa v televíznej relácii SÚDNA SIEŇ odohralo za štyri roky jej existencie.
Málokto z divákov si asi uvedomuje, čo všetko predchádza tomu, keď si o šiestej večer zapne televíziu JOJ a nechá sa vtiahnuť do osudov jednotlivých postáv. Znie to až neuveriteľne, no v Súdnej sieni sa už vystriedalo takmer päťtisíc účinkujúcich! Okrem nich program pripravujú dramaturgovia, režiséri, scenáristi, produkcia a právnici, ktorí pomáhajú pri kreovaní príbehov a strážia ich korektnosť.
V knihe Súdna sieň nájdete množstvo „zákulisných“ informácií - profily osobností, ktoré poznáte z obrazovky, jednotlivé kauzy, fotografie, no aj zaujímavosti o ľuďoch za kamerami a za celým projektom.
Keď v roku 2008 televízia JOJ Súdnu sieň rozbiehala, počúvali tvorcovia väčšinou názory, že také niečo ľudí baviť nebude, že je to výstrel do tmy a diváci neocenia žáner, v ktorom hrajú neherci. Všetko však zafungovalo. Tak dobre, že Súdna sieň bude určite pokračovať aj v budúcnosti. Je totiž stálicou. Diváci o šiestej večer zapínajú televízor, aby sa pobavili, poučili, možno aj rozhorčili a niekedy si aj poplakali.
Táto kniha je venovaná práve im...